„Ile razem dróg przebytych…”- sesje fotograficzne dla małżeństw.

„Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych?”

„Ile listów, ile rozstań,
ciężkich godzin w miastach wielu?
I znów upór, żeby powstać
i znów iść i dojść do celu.

Ile w trudzie nieustannym
wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń?
Ile chlebów rozkrajanych?
Pocałunków? Schodów? Książek?”

 (K.I.Gałczyński)

21 lat wędrujemy z mężem wspólną drogą. Po raz kolejny z zaskoczeniem odkrywamy ile to już lat. Uświadomiłam sobie, że jedyne zdjęcie, na którym jesteśmy z mężem we dwoje, to zdjęcie ślubne sprzed 21 lat! Nigdy potem nie stanęliśmy przed obiektywem, by zatrzymać ten szczęśliwy czas, uchwycić nasze uczucie, które jest w nas od lat i kwitnie.

Pomyślałam, że są sesje dla noworodków, dzieci, ślubne, dla babci, rodzinne itp. itd. A dlaczego nie zapraszamy małżeństw? A przecież „druga połówka”, to ktoś, kogo wybieramy z milionów ludzi i kochamy od lat! Czy nasi najbliżsi mają nasze zdjęcie? Czy rodzice mają je w albumie? Czy dzieci będą miały kiedyś ślad po kochających się rodzicach?

Spotykamy tego drugiego człowieka i rozpoczynamy wspólną drogę. Nikt nie obiecał, że zawsze będzie łatwo i beztrosko, z górki, wśród kwiatów i w słońcu. Ale mamy coś bezcennego: siebie i nasze uczucie. Wzajemne oparcie, pomoc. Wspólną radość i wspólny smutek. Jest przy nas partner, przyjaciel, kochanek. Odpowiedzialny wspólnik w biznesie zwanym rodziną. I nasze wspólne życie. Wiem, że nie każdemu udało się stworzyć szczęśliwy związek. Wpadamy w wir życia. Praca, rodzina, obowiązki, troski, dzieci. Coraz trudniej nam myśleć o sobie. O nas jako „My”. A to od mocy naszej bliskości zależą losy związku, rodziny. Rodzina jest jak drzewo. Mamy swoje korzenie, ale to My, Małżonkowie, stanowimy pień Naszej rodziny, z którego wyrastają nasze działania, to co wspólnie tworzymy i nasze dzieci.
A gdy jest dobrze, czy potrafimy to docenić? Cieszyć się tym? Czy potrafimy celebrować nasze uczucia? Jak często mamy chwilę tylko dla siebie, na bycie tylko we dwoje?
Fotografuję rodziny. Oczywiście najpierw dzieci, razem, osobno, w grupach, potem wszyscy. Małżonkowie na końcu i czasem trzeba zagadnąć czy robimy im zdjęcie. Nierzadko widać zaskoczenie, ale potem, gdy staną przed obiektywem, dzieją się niezwykłe rzeczy! Te uczucia są mocniejsze niż w czasie robienia zdjęć ślubnych. Wspólne życie zbliża ich bardzo. A intymność we dwoje jest niezwykła… Spojrzenia, gesty, uśmiechy i szepty. Wszystko ma taką moc! To także dla mnie wielkie przeżycie.

My umówiliśmy się już z koleżanką fotografką na sesję małżeńską. „Szewc bez butów chodzi”, więc oddajemy się jej aparatowi i talentowi.

Na koniec odwołam się znów do fragmentów „Pieśni” K.I.Gałczyńskiego. On ubrał to w słowa, ja chciałabym zapisać to światłem w Waszym albumie rodzinnym:

„Chciałbym oczu twoich chmurność
ocalić od zapomnienia.”

„A ja chciałbym twoje ręce
ocalić od zapomnienia.”

„Więc ja chciałbym twoje serce
ocalić od zapomnienia.”

„Chciałbym i blask naszej lampy
ocalić od zapomnienia.”

„Chciałbym wszystkie takie chwile
ocalić od zapomnienia.”

MOJA PROPOZYCJA:

- Zapraszam pary małżeńskie na sesje we dwoje. My obchodzimy w tym roku 21. rocznicę, dlatego cena 10 zdjęciowej sesji to tylko 210 zł!

- Propozycja obowiązuje przez cały rok do 30.09.2017.

- Nie ma znaczenia ile lat jesteście po ślubie. Ale za każde 10 wspólnie przeżytych lat otrzymacie dodatkowe zdjęcie gratis!

- Sesja może odbyć się w moim atelier lub w innym miejscu.

- Chciałbym, aby te zdjęcia jak najwięcej powiedziały o Was, o Waszej bliskości, o Waszym życiu. Aby były opowieścią o Was. Może być to klasyczna sesja w studio lub plenerze. Ale chętnie zaplanuję z Wami sesję taka jaką chcecie. Może macie wspólną pasję lub coś jest dla Was niezwykle ważne: miejsce, rzeczy, wspomnienia, coś co razem robicie.
Uchwyćmy to i ocalmy od zapomnienia!

Kontakt: foto@atelier19-21.pl, tel.507 197 216

 

 

P6230878d1mb

To zdjęcie ślubne Patrycji i Sylwestra, ale bardzo je lubię. Chyba dobrze ilustruje to co napisałam wyżej :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *